bitki kitabı
 
 
 
 
 
     
 

Migren 
   İçeriği Paylaşın

Materyal Kullanımı
 Aslan pençesi
Aslanpençesi: Bir litre suyun içine bir avuç aslanpençesi yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından günde üç defa birer çay bardağı içilir.
 Ayva
Ayva: Ayva çiçeği çay gibi kaynatılarak günde üç defa birer çay bardağı içilir.
 Civan perçemi
Civanperçemi: Kaynar suyun içine civanperçemi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra içilir.
 Fesleğen
Fesleğen: Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı fesleğen katılıp kaynatıldıktan sonra soğumasına yakın kafa derisi ovulur.
 Gelincik çiçeği
Gelincik: Bir litre suyun içine bir avuç gelincik çiçeği konulup kaynatılır ve süzülüp bir bardak üzüm sirkesi ilave ettikten sonra bir saat kadar bekleyip içine iki adet tülbent batırıp biri alına diğeri ise enseye koyulur.
 Isırgan
Isırgan: Isırgan otu çay gibi kaynatılarak günde üç defa içilir.
 Kedi otu
Kedi otu: Bir litre suyun içine bir avuç kedi otu katılıp kaynatılmasının ardından günde üç defa bir çay bardağı içilir.
 Kişniş otu
Kişniş: Kaynar suyun içine bir çay kaşığı kişniş katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra günde üç defa içilir.
 Mersin
Mersin: Mersin yaprağı çay gibi kaynatılarak günde üç defa birer çay bardağı içilir.
 Nilüfer
Nilüfer: Bir litre suyun içine bir miktar nilüfer çiçeği katılıp kaynatıldıktan sonra günde üç defa birer çay bardağı içilir.
 Sarımsak
Sarımsak: Havanda dövülen sarımsak alın ve şakaklara konulur.
 
Site içerisinde yayınlanan içerik bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi amaçlı değildir. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için Aile Hekiminize başvurunuz.