bitki kitabı
 
 
 
 
 
     
 

Verem 
   İçeriği Paylaşın

Materyal Kullanımı
 At kuyruğu
Atkuyruğu: Kaynar suyun içine atkuyruğu katılıp demlenmesi için bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki defa, sabah ve akşam olmak üzere birer çay bardağı içilir.
 Isırgan
Isırgan: Kaynar suyun içine ısırgan otu katılıp demlenmesi için süre beklendikten sonra süzülerek bir tatlı kaşığı süzme bal ilavesiyle sabah ve akşam olmak üzere iki defa birer çay bardağı içilir.
 Kantaron
Kantaron: Kaynar suyun içine bir miktar kantaron konup demlenmesi için bir süre beklendikten sonra süzülerek, bir tatlı kaşığı bal koyup sabah ve akşam olmak üzere iki defa birer çay bardağı içilir.
 Kekik
Kekik: Kaynar suyun içine kekik ve öksürük otu katılıp demlenmesi için bir süre beklendikten sonra süzülerek, bir tatlı kaşığı bal ekleyip sabah ve akşam olmak üzere iki defa birer çay bardağı içilir.
 Kişniş otu
Kişniş: Kaynar suyun içine kişniş katılıp demlenmesi için beklendikten sonra süzülerek bir tatlı kaşığı süzme bal ilavesiyle sabah ve akşam olmak üzere iki defa birer çay bardağı içilir.
 Pancar
Pancar: Bir kabın içine koyulan suya kıyılmış pancar eklenip kaynatılır. Dinlendikten sonra günde iki defa olmak üzere suyu içilir, pancarı yenir.
 Sarımsak
Sarımsak: Bir su bardağı sütün içine ezilmiş beş diş sarımsak ve bir kahve fincanı tereyağı katılıp iyice karıştırıldıktan sonra günde bir yemek kaşığı yenir.
 Şeftali
Şeftali: Bir miktar taze şeftali yaprağı yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen özsuyu günde defa birer kahve fincanı suyun içine onar damla damlatılarak kullanılır.
 
Site içerisinde yayınlanan içerik bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi amaçlı değildir. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için Aile Hekiminize başvurunuz.